Náš tím

Mgr. Tomáš Mihalík, PhD.
Mgr. Tomáš Mihalík, PhD.

je silový a kondičný špecialista, ktorý sa so svojím tímom venuje prevažne profesionálnym športovcom (tenisti, hokejisti, golfisti a pod.). V rámci personálnych tréningov sa venuje aj bežnej populácii, teda ľuďom, ktorí si nevedia rady s boľavým chrbtom alebo sú po operáciách napr. kolenného kĺbu. V minulosti sa Tomáš venoval na vrcholovej úrovni jachtingu a mal aj olympijské ambície. Magisterské štúdium kondičného trénerstva na FTVŠ UK absolvoval v roku 2009, doktorandské štúdium v roku 2012. V sezóne 2007/08 bol aj pri titule volejbalistiek Slávie UK. Spolupracoval s našou bývalou úspešnou golfistkou Zuzanou Kamasovou, plavkyňou Denisou Smolenovou, či hokejovým brankárom Jaroslavom Janusom. Pôsobil aj v zázemí bývalej svetovej tenisovej jednotky Lleytona Hewitta a dozeral na letnú prípravu našich špičkových hokejistov.

 

„Po trojročnej pracovnej skúsenosti v Spojených štátoch a Austrálii, som sa rozhodol zúžitkovať nadobudnuté skúsenosti a znalosti z oblasti športu, zdravého životného štýlu a ponúknuť športovcom ale aj bežnej populácii služby na profesionálnej úrovni. Som rád že s mojím tímom vám vieme aj na Slovensku ponúknuť služby, ktoré sú samozrejmosťou vo vyspelých krajinách kde pohyb a zdravý životný štýl je každodennou súčasťou.“

Tréneri

Tréneri

Tréneri
Michal Zrelák
Tréneri
Mgr. Milan Bališ
Tréneri
Mgr. Ivan Trebatický
Tréneri
Mgr. Martin Nosko
Tréneri
Mgr. Ľubomír Krajger
Tréneri
Mgr. Marián Pitel

Tím - regenerácia

REGENERÁCIA A FYZIOTERAPIA

Regenerácia
Mgr. Ján Sekereš

Vyštudoval fyzioterapiu na Univerzite v Bratislave. Aktívne sa 12 rokov venoval tanečnému športu a cvičeniu s vlastnou váhou tela. Jeho životným poslaním je neustále sa vzdelávať a nachádzať spojitosti v pohybe, mechanike a anatómii ľudského tela. Spojenie tanca a fyzioterapie mu umožňuje precízne vnímať jednotlivé odchýlky v správnom držaní tela a nesprávne vykonávaných pohyboch. Za niekoľko rokov fyzioterapeutickej praxe a početných certifikácii zdokonaľoval svoje schopnosti v oblasti manuálnej terapie, inštruktáže individuálnej rehabilitácie a edukácie v oblasti správneho dýchania, korekcie postúry a pohybových vzorcov. Pravidelne prednáša a organizuje špecializované workshopy nielen z oblasti fyzioterapie. V Health and Performance zastrešuje časť aktívnej i pasívnej regenerácie. Jeho úlohou je vytvárať podmienky pre plnohodnotné riešenie nedostatkov pohybového aparátu. Zabezpečiť podpornú terapiu, napomôcť urýchliť regeneráciu a prinášať nové poznatky zo sveta fyzioterapie do praxe. Je odborníkom na uvoľňovanie mäkkých tkanív a prácu s SMR pomôckami. Vo svojej praxi využíva aj kineziotejping, prostriedky fyzikálnej terapie, pressoterapie a iné. Je certifikovaným trénerom silových športov a disciplín Strongman. Špecializuje sa na silu stisku a úchopové funkcie ruky.

Tím - výživa

Výživa

Výživa
Milan Sedliak, PhD.

Pracuje ako vedecký pracovník na Fakulte telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave. Doktorandské štúdium ukončil na Katedre biológie pohybovej aktivity Univerzity v Jyväskylä, Fínsko. Špecializuje sa na akútne a dlhodobé nervovo-svalové, hormonálne a molekulárne adaptačné zmeny v svale vyvolané fyzickým zaťažením a/alebo doplnkami stravy. Dr. Sedliak spoluzaložil Centrum starnutia a civilizačných ochorení, ktoré zastrešuje vedecké projekty skúmajúce preventívny a liečebný vplyv cielenej pohybovej aktivity na rôzne ochorenia. V roku 2014 mu bol Slovenskou akadémiou vied priznaný vedecký kvalifikačný stupeň IIa. Spolupracuje s viacerými vrcholovými športovcami ako poradca pre výživu a doplnky stravy, napr. s Martinom Kližanom, Andrejom Meszárošom, Martinom Marinčinom, Liborom Hudáčkom a inými. Pravidelne prednáša o problematike výživy, význame doplnkov stravy a rizikách dopingu v športe pre rôzne športové zväzy a asociácie.

Výživa
Miroslav Palík, PhD.

Vyštudoval Organickú chémiu so zameraním na medicínske a farmaceutické uplatnenie na Fakulte chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislave. Toto odborné pozadie je výborným predpokladom pre pochopenie fyziologických a biochemických procesov v ľudskom tele, ktoré sú vyvolané či už stresom, fyzickou námahou alebo stravou. V roku 2013 ukončil postgraduálne štúdium (PhD.) v odbore Organická a medicínska chémia na Fakulte chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislave. V súčasnosti pracuje ako API syntetický chemik vo farmaceutickej firme Saneca. Zároveň sa venuje osobným tréningom a konzultáciám v oblasti životosprávy a stravovania. Odborné pozadie mu poskytuje možnosť vidieť problematiku zo širšej perspektívy a riešiť nedostatky hĺbkovo. Svoje vzdelanie kontinuálne rozširuje štúdiom odbornej, predovšetkým zahraničnej, športovej i biochemickej literatúry, ako aj účasťou na inovatívnych seminároch a kurzoch. Jeho zásadový a dôsledný prístup v trénovaní a stravovaní je pre neho charakteristický a podstatne ovplyvňuje jeho osobitý postoj k požiadavkám a potrebám klienta.

Tím - mentálna príprava

Mentálna príprava

Mentálna príprava
Mgr. Peter Bielik – centrum-rozvoja.sk

Úspešne vyštudoval Univerzitu Konštantína Filozofa v Nitre odbor ruský jazyk, psychológia. Po ukončení štúdia pôsobil niekoľko rokov, ako profesionálny tenisový tréner.Neskôr pôsobil desať rokov ako poradenský psychológ. Popri práci psychológa sa zaoberal vzdelávaním rôznych skupín zamestnancov. Má za sebou 15 ročnú prax lektora a trénera v oblasti manažérskych a komunikačných zručností. Lektorsky viedol rôzne skupiny zamestnancov. Disponuje bohatými skúsenosťami z práce s ľuďmi. Účastníci seminárov oceňujú jeho ľudský prístup, profesionálne vedenie tréningov a pestrú variabilitu aktivít. Mnohí po skončení spolupráce s ním, sa stávajú jeho osobnými priateľmi. V roku 2008 založil spoločnosť Centrum rozvoja osobnosti, s.r.o. V súčasnosti pôsobí vo Zvolene a v Bratislave. Posledných šesť rokov sa profesionálne venuje mentálnemu koučingu, motivácii a tréningu zvládania psychicky náročných situácií. Pôsobí v oblasti vrcholového športu a biznisu.Spolupracuje so Slovenskou reprezentáciou v biatlone, s VŠC DUKLA Banská Bystrica. Ako člen realizačného tímu na majstrovstvách sveta s hokejovou reprezentáciou SR do 20 a 18 rokov a ďalšími tímami a jednotlivcami. Individuálne koučuje manažérov rôznych úrovní riadenia. Poukazuje na súvislosti medzi psychickým tlakom na výkon v športe a v biznise. Vo svojej práci aktívne využíva spájanie mentálnej prípravy v športe, na podporu prípravy ľudských zdrojov v biznise. V tejto problematike je vnímaný ako jeden z najlepších odborníkov na Slovensku.

Táto webová stránka používa súbory cookies za účelom merania návštevnosti. Viac informácií
Rozumiem